RESULTAT
Luciaspelen 2018-12-14/16
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 18-12-20 13:26


 
P/F17 4 x 200m
Finalheat 114 dec 
Turebergs FK P/F17 - 2Moa Nyström 03
Esbjörn Eriksson 03
Hedda Folkhage 03
Hugo Liljegren 03

1:44.672
Bromma IF P/F17 -03/2Emilia Johansson Ijska 03
Malte Fuchs Edberg 03
Mathilda Mertsch 03
Felix Nyberg 03

1:49.765
IFK Lidingö P/F17 - 1Lisa Fröberg
David Århammar
Elisabeth Hvalgren
Robin Isaksson

ej start
Hammarby IF P/F17Molly Freeman
Mikael Agge
Alannah Hellstadius
Andre Barosso Johansson

ej start

Finalheat 214 dec 
Bromma IF P/F17 -03/1Lisen Rignell 03
Edvin Livak 03
Clara Björnum 03
Petter Lundberg 03

1:45.584
Turebergs FK P/F17 - 3Ronja Chrifi 02
Isak Franzen 03
Linnea Ericsson Bäckvall 02
Hugo Olsson 02

1:50.856
Tullinge FF P/F13 - 1Isabell Pettersson 03
Melvin Sundman 05
Anelia Danielsson 04
Kenan Kuru 04

DQ

Finalheat 314 dec 
Turebergs FK P/F17 - 1Clara Billing 02
Anton Runemar 02
Vanna Ullen 03
Emil Johansson 02

1:42.511
Ifk Lidingö P/F17 -03 / 1Julia Wikström
Maximus Jansson
Victoria Psilander
Colin Von Hofsten

1:45.233
Hässelby SK 04 lag 1




1:44.58ut
Bromma IF P/F17 -04Louise Eliasson 04
Ludde Wallén 04
Vera Lindblad 04
David Steinberg 04

ej start


P/F15 4 x 200m
Finalheat 114 dec 
Hässelby SK P/F15 -05 / 1Natalie Lindgren
Jakob Henningsohn
Ida Malmborg
Vidar Lind

1:48.755
Hanvikens SK P/F15 - 4Linnéa Boqvist 05
Axel Månsson 04
Thea Katsoulaki 04
Christoffer Bergqvist 05

1:48.937
Spårvägens FK lag 2Kim Guldstrand
Lucas Gomez
Rebecka Hall
Konrad Kopparberg

ej start
IFK Lidingö 06 lag 2Ella Thunell
Oscar Pettersson
Fredrika Rosen
Olle Hart

ej start

Finalheat 214 dec 
Hellas FK P/F15Ida Östling, 04
Olle Billgren, 04
Elsa Lövfenberg, 04
Rufus Arvén, 04

1:52.3410
IFK Lidingö 06 lag 1Maya Swedin
Vilhelm Psilander
Ester Arkinger
Filip Eriksson

ej start
Turebergs FK P/F15 - 3Saga Norrman 04
Edvin Rappe 04
Karin Andersson Berger 04
Leonardo Huayna Fernández 04

ej start

Finalheat 314 dec 
Danderyds SK P/F15 -04Josephine Lindestrand 04
Viktor Skoglund 04
Celine de Champs 04
Erik Skoglund 04

1:44.743
IFK Lidingö P/F15 - 5Tyra Hedin 05
Max Haaber Bernth 05
Alicia Larsten 04
Hugo Oweling 05

1:56.7517
Hanvikens SK P/F15 - 2Tindra Hagborg 05
Jonathan Hurtig 05
Ida Tuving 05
Marcus Julin

1:57.8319
Bromma IF P/F15 -05/2Johanna Eklöf 05
Victor Johnson 05
Suzanne Lesage 05
Babu Badjie 05

2:05.4821

Finalheat 414 dec 
IFK Lidingö P/F15 - 1Tyra Tunander Cedrenius 04
Niklas Unonius Östlund 05
Alice Lindgren 05
Oliver Chinapah Bergman 05

1:48.926
Hässelby SK 04 lag 2Saga Hermundstad
Fabian Olin
Fanny Karlsson
Elvis Olsén

1:51.799
IFK Lidingö lag 7Amanda Jerner
Filip Eriksson
Ann- Kristin Willuhn
Lukas Hellström

2:03.4320
Huddinge AIS P/F15 -05 / 3Elin Sundell 05
Melvin Kernell 05
Emmy Ullberg 05
Felix Elliot 05

2:10.9722

Finalheat 514 dec 
Hässelby SK P/F15 -05 / 2Tilda Bergsten
Mindor Bergler
Isabelle Malmborg
Samuel Berhane

1:53.8512
Danderyds SK P/F15 -05Vera Millbourn 06
Lucas Törnström 05
Saga Ågren Lundman 06
Victor Törnström 05

1:54.8213
IFK Lidingö P/F15 - 2Mellanie Neudinger Nellmer 05
Melker Carlens 04
Cornelia Larsten 05
Josef Lindberg 05

1:55.0114
Bromma IF P/F15 -05/1Ophelia Viirman 05
David Carlson 05
Lisa Appelquist (05)
Filip Ekström 05

DQ

Finalheat 614 dec 
Bromma IF 04 Louise Eliasson
Ludde Walldén
Vera Lindblad
David Steinberg

1:46.254
IFK Lidingö lag 8Anja Engnell
Karl Ottfalk
Helena Hvalgren
Olle Hart

1:57.0618
Tullinge FF P/F15 - 1Anelia Danielsson 04
Kenan Kuru 04
Maya Mandoli 05
Albert Söderqvist 05

DQ

Finalheat 714 dec 
Hanvikens SK P/F15 -04 / 1Felicia Johansson 04
Adam Eriksson 04
Karin Bengtsson 04
Oscar Niklasson 04

1:42.061
IFK Lidingö P/F15 - 6Ida Egnell 05
Edvin Unger 05
Nike Isaksson 04
Elias Bouloussa 05

1:42.502
Hässelby SK 04 lag 1Nora Lindahl
Lucas Lindberg
Lisa Cederberg
Max Sundgren

ej start

Finalheat 814 dec 
Turebergs FK P/F15 - 1Emma Carlsson 05
Anton Gruber 04
Lorena Guzman 04
Hugo Winther 04

1:50.19
IFK Lidingö P/F15 - 4Edda Chin Nygårds 04
Fabian Gyldén Svensson 05
Estelle Strand 04
Anton Hellstrand Helleberg 05

1:53.6011
Huddinge AIS P/F15 -05 / 2Vitaghi Karan 05
Tim Forsberg 05
Olivia Wredendal 05
Oscar Heaton 05

1:56.6216
Hanvikens SK P/F15 - 3Emma Walfridsson 04
Teodor Nyman 05
Alice Arbestål 05
Linus Fondin 05

DQ

Finalheat 914 dec 
Huddinge AIS P/F15 -05 / 1Lisa Mårtensson 05
Leo Jordal 05
Alexandra Hovenäs 05
Ludvig Richtnér 05

1:49.778
Spårvägens FK lag 1Ebba Svensson
Viggo Berlin
Olivia Bruzelius
Jacob Nilsson

1:52.3410
IFK Lidingö P/F15 - 3Hjördis Bäckman 05
Vilhelm Psilander 06
Ingrid Kirstein 05
Kalle Ader Berg 05

1:55.4215
Turebergs FK P/F15 - 2Engla Wik 04
Conor Hogan 04
Nadine Kight 04
Valter Kjellberg 04

1:57.82


P/F13 4 x 200m
Finalheat 114 dec 
Täby IS P/F13 - 1Eleonora Wahlin -06
Elias Dahlström -06
Rut Grufman -06
Edvin Sidwall -06

1:56.58 3
Bromma IF P/F13 - 1Julia Bromma -06
Ivar Olsson -09
TBD -07
TBD -07

2:02.22 8
Turebergs FK P/F13 -07 / 4Sara Sjöstedt
Joar Eriksson
Niamh Hogan
Erik Håkansson

2:03.64 10
IF Linnéa P/F13 -07Elsa Unger -07
Tor Fernholm -07
Vera Nordlander -07
Albert Rönnell -07

2:19.57 28
Bromma IF P/F13 - 1Agnes Isenberg Erlandsson -06
Filip Olsson -06
Alva Lewin, -06
Kim Wingren -06

ej start -

Finalheat 214 dec 
Huddinge AIS P/F13 -06 / 1Agnes Jandér 06
Alfred Bergkvist 06
Elin Hjertzell 06
Emil klockar 06

2:07.37 14
Österhaninge IF P/F13 - 2




2:11.22 20
Bromma IF P/F13 - 2Olivia Holmström -06
Oscar Bodegård -06
Michelle Funck -06
Björn Skogman - 06

2:14.15 23
Tullinge FF P/F13 - 2Teresa Wallin
Alicia Nordmark Niska 06
Vera Duhlin 07
Albin Winell 08

2:20.95 29

Finalheat 314 dec 
Hässelby SK P/F13 - 1Mina Hägglund -07
Oscar Reinholdsson -06
Hannah Kinane -06
Gustav Welander -06

1:56.29 2
Turebergs FK P/F13 -06 / 2Alva Back -06
Jonathan Edberg -06
Annie Grindange -06
Joel Billing -06

1:57.68 5
Turebergs FK P/F13 -07 / 3Beate Pott
Jakob Lennermark
Venla Engström
Melker Larm

2:01.63 7
Bromma IF P/F13 - 3Nina Persson
Allan Strinning
Norah Hamberg
Björn Engström

2:13.84 22
Täby IS P/F13 - 2




DQ
Täby IS P/F13 - 2Emilia Hermansson
Anton Almung Höglund
Elida Mitsem
Victor Tjeder

DQ -

Finalheat 414 dec 
IFK Lidingö P/F 13 -2Ella Thunell
Oscar Pettersson
Fredrika Rosen
Olle Hart

2:02.63 9
Hellas FK P/F13Maja McCarthy, 06
Henrik Avebäck, 06
Ulrika Lomakka, 07
Hannes Rehbinder, 07

2:05.00 12
Mälarhöjdens IK P/F13 - 1Judith Nielsén-07
David Rune-07
Zeinab Mabrouk-07
Olle Willner-07

2:07.64 15
Huddinge AIS P/F13 -06 / 2Felicia Lundberg 06
Leo Marcus 06
Lisa Bäckdén 06
Vilmer Säll 06

2:11.01 19
Danderyds SK P/F13Alicia Bengtström 07
Matteus Edetoft 07
Linnea Husberg 06
Oskar Lidberg 06

2:14.57 24

Finalheat 514 dec 
Turebergs FK P/F13 -06 / 1Ida Chrifi -06
Tim Nyqvist -06
Elsa Kagevik -06
John Bäck -06

1:54.99 1
IFK Lidingö P/F13 - 4Maya Swedin
Vilhelm Psilander
Ester Arkinger
Filip Eriksson

1:56.64 4
Turebergs FK P/F13 -07 / 5Emmie Wedin
Frans Levin
Saga Hjelmeland
Arvid Tiberg

2:04.69 11
Tullinge FF P/F13 - 3Linnea Hentschke 06
Ida Widlund 06
Pritha Routh 06
Folke Duhlin 08

2:08.53 17

Finalheat 614 dec 
IFK Lidingö P/F13 -07 vitClaire Berggren -07
Pontus Lindskog -07
Vera Oskarsson -07
Gustav Bernunger -07

2:07.79 16
IFK Lidingö P/F13 - 07 rödEcho Blomquist -07
Vincent Arn -07
Lina Karlberg -07
Fabian Almqvist -07

2:15.77 25
Mälarhöjdens IK P/F13 - 2Matilda Västberg-07
Carl-Axel Falck-07
Polly Persson-07
Oliver Sjöström-07

2:18.95 26
Tullinge FF P/F11 - 1Anastasia Rozhkova 07
Majken Fredricsson 06
Nora Söderqvist 07
Hedvig Gunnerhed 07

2:19.36 27

Finalheat 714 dec 
Österhaninge IF P/F13 - 1




1:58.74 6
Bromma IF P/F13 - 2Rose Masoudi
Wilhelm Grahm
Lovisa Kedeby
Jonathan Lyktberg

2:07.15 13
IFK Lidingö P/F13 -07 blåMira Christiernsson -07
Marcus Wettin -07
Vilma Grannas -07
Daniel Larsson -07

ej start 18
Hässelby SK P/F13 - 2Caisa Wibler -07
Oliver Sörman -07
Jennifer Bali -06
Anton Petersson -06

2:13.54 21

Finalheat 814 dec 


P/F11 4 x 200m
Finalheat 114 dec 
Täby IS P/F11 -08Ebba Dahlström-08
Nils Grufman-09
Melina Engler-08
Axel Arenander-08

2:09.42 1
IFK Lidingö P/F11 -09Elsa Danielsson
Wilhelm Brockmann
Ebba Lindskog
Anton Tronfors

2:17.56 5
Bromma IF P/F 11-1Vilgot Didriksson
Oscar Halfwordson
Aline Wistam
Noomi Karbou

2:20.86 7
Mälarhöjdens IK P/F11 - 3Astrid Rasmusson -08
Hannes Lundmark -08
Ofelia Theofilaktou -08
Arvid Eriksson -08

2:25.88 13
Mälarhöjdens IK P/F11 - 5Julia Wallin -08
Emmanuel Eneh -08
Noam Akiwumi -08
Noel Munkhammar -08

2:25.94 14
IFK Lidingö P/F11 -08 / 4Elsa Lundin
Alex Ejendal
Evelina State
Hugo Jansson

2:28.89 17

Finalheat 214 dec 
IFK Lidingö P/F11 -08 blåElsa Å-R
Viktor Aullo
Carla Nyman
Edvin Edvin Jacobsson

2:21.09 8
Hanvikens SK P/F11 - 2Iris Boqvist -08
Oscar Granlund -08
Thea Lind -08
Emil Ahlepil -08

2:21.54 9
Turebergs FK P/F11 -09 / 2Emelie Milani -09
Oskar Ahlstrand -09
Cecilia Melander -09
Trausti Mar Dagsson -09

2:22.06 10
Mälarhöjdens IK P/F11 - 1Sara Holen -08
Jakob Melén -08
Nathalie Franzén -08
Theodor Dauner -08

2:25.06 11
IFK Lidingö P/F11 -08 / 3Alexandra Sahlman
Arvid Lien
Pella Kihlbaum
Tim Gabrielsson

2:25.81 12
Hellas FK P/F11My Lindberg, 08
Alexander Myrbäck, 08
Isabella Lundell, 08
Albin Pileus, 09

2:27.21 15

Finalheat 314 dec 
Mälarhöjdens IK P/F11 - 2Ester Wikfeldt -08
Joel Åkerborg -08
Judit Hagerfors -08
Viktor Melén -08

2:13.23 2
Turebergs FK P/F11 -08/09 / 1Leah Ssempasa -09
Levi Back -08
Freja Kagevik -09
Carl Grindange -09

2:13.84 3
IFK Lidingö P/F11 -08 / 2Linnea Eriksson
Alex Ejendal
Elsa Gyllden Svensson
Hugo Jansson

2:15.71 4
Hanvikens SK P/F11 - 1Elsa Sandahl -08
Oscar Johansson -08
Filippa Holmqvist -08
Rasmus Widlund Attersved -08

2:18.69 6
Mälarhöjdens IK P/F11 - 4Ava Niawik -08
Julian Rohwedder -08
Elin Södergran -08
Ivan Rutherhagen -08

2:28.39 16
Danderyds SK P/F11Angelina Wikmark 08
Alfred Moss 09
Isabelle Burström 09
Albert Sylvén 08

2:37.38 18

Finalheat 414 dec 

Finalheat 514 dec 



© Track & Field, Christer Falk